HomeЖиття парафіїМитрополит Володимир: «Сьогодні ми є тими, які прийняли Христа і які справедливо маємо право називатися дітьми Божими»
44a

«Як колись, так і сьогодні є люди, які не признають Ісуса Христа, не приймають те Слово, що «стало тілом і оселилося між нами» (Ів. 1,14), не визнають, що Ісус Христос є Богом. Але знаходимо у писанні одні слова, які потішають кожну людину, котра приймає і вірить Христові, Месії і Спасителю: «Котрі ж прийняли його – тим дано право дітьми Божими стати, які в ім’я його вірують» (Ів. 1,12). Саме сьогодні ми, дорогі браття і сестри, є тими, які прийняли Христа і які справедливо маємо право називатися дітьми Божими, бо ми віруємо в Його ім’я і святкуємо Його воплочення задля людського спасіння, ми Його прийняли», – такими словами звернувся до численних вірних Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Кир Володимир Війтишин сьогодні під час проповіді на Божественній Літургії в Архікатедральному Соборі Воскресіння Христового.

На урочисту Архієрейську Літургію зійшлись численні вірні з усього міста. Очолив святкове богослужіння Митрополит Володимир у співслужінні митр. прот. Юрія Новицького – настоятеля собору, митр. прот. Івана Козовика, прот. Степана Балагури, прот. Віталія Федуна та інших запрошених священнослужителів.

Роздумуючи над духовним змістом свята, Митрополит Володимир закликав пізнавати Господа, щоб Його полюбити, адже це, по суті, місія усіх людей на землі. «Для кожної віруючої людини любов до Ісуса Христа і Його Пресвятої Матері є незамінними і похвали гідними. І що більше людина пізнає Ісуса Христа, то сильніше Його любить. Пізнання приходить через читання чи слухання Євангелія, через приватну розмову з Господом у молитві, через участь у недільній чи святковій Святій Літургії, через слухання проповіді, через єднання у Святому Причасті. Все це сприяє тому, що кожного разу, ми все більше пізнаємо Христа Ісуса, а відтак і більше Його любимо. Тому не можемо ніколи занедбати ці засоби пізнання Бога», – розповів проповідник.

Далі, на основі біблійних текстів, Владика розповів про велике очікування та надію усіх старозавітніх людей, котрі хоч і жили в святості, але так і не удостоїлись побачити Месію, адже ж ще не прийшла повнота часу (пор. Гал. 4:4). Натомість ми, котрі живемо вже в часі після народження Христового, покликанні не просто знати про факт Божого воплочення, але бути живими свідками Його любові та милосердя до кожного.
«Різдво Христове – це також велике свято родини, бо ж сам Господь народився у родині, маючи біля себе Пресвяту Матір та опікуна святого Йосифа. Часто ці дні наповнені великою радістю, але інколи і смутком. Радість панує у серці тих людей, які втішаються великою і здоровою родиною, тих, які, насолоджуються діточками. Але є між нами брати і сестри, які з тих чи інших причин, залишилися одинокими, самотніми, а, може, і покинутими. Є ті, які перебувають далеко від рідної домівки, на заробітках, і не мають можливості святкувати Різдво з родиною… Не маємо права забути і тих, які в цю хвилину захищають нашу Батьківщину і жертвують своїм часом і життям, щоб ми могли святкувати Різдво Христове спокійно», – зауважив Митрополит.

«Наша радість і наш смуток мають свою цінність лише у Господі. Кажуть, що радість розділена з ближнім – збільшується вдвічі, а смуток – зменшується вдвічі. Тому радіймо, бо «з нами Бог» і сумуймо, щоб смуток наших ближніх був меншим, а з Божою допомогою і зник з їхніх сердець», – підсумував Предстоятель Івано-Франківської Архієпархії.
Після Божественної Літургії Митрополит Володимир привітав усіх присутніх із світлим торжеством Христового народження, бажаючи миру, радості та любові.

http://ugcc.if.ua/novyny/1626-mytropolyt-volodymyr-sohodni-my-ie-tymy-iaki-pryinialy-khrysta-i-iaki-spravedlyvo-maiemo-pravo-nazyvatysia-ditmy-bozhymy.html


Коментарі

Митрополит Володимир: «Сьогодні ми є тими, які прийняли Христа і які справедливо маємо право називатися дітьми Божими» — Коментарів немає

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>