HomeМощіМощі Св. Апостола Петра

 

Апостол Петро (раніш званий: Симон, помер бл. 64 в Римі) — один з 12 апостолів Ісуса Христа, син Іони з Віфсаїди, одружений, батько дітей, займався рибальством; був старшим братом Андрія Первозванного, який і привів його до Господа. Тоді ж він був названий символічним ім’ям Петро (грец. πετρος), що означає — камінь (сирійською його звали Кифа, тобто скеля). Згодом Господь звернувся до апостола Петра зі словами: «Блаженний ти, Симоне, сину Іонин, бо не тіло і кров тобі оце явили, але мій небесний Отець. І кажу тобі, що ти скеля; на скелі оцій побудую я Церкву Свою, — і сили пекельні не переможуть її». Свідченням того, що Господь уподобив собі Петра було те, що Христос відвідав його дім і зцілив близьких, удостоїв апостола бути свідком Святої Божественної слави на горі Фавор і страждань та страстей у Гетсиманському саду. Незважаючи на свою любов до Ісуса Христа, Апостол Петро через свою людську неміч тричі відрікся від Божественного Учителя: згодом розкаявся, одержав прощення — і саме йому, першому серед апостолів, після свого воскресіння явився Господь.
По зісланні Святого Духа на апостолів Петро палко проповідував людям віру в Ісуса Христа, божою благодаттю зцілював немічних і калік. Побував з проповідями в Єрусалимі, Самарії, Лідді, Йоппії, Кесарії, Антіохії, інших містах Малої Азії. Кілька разів його садовили до в’язниці, але Ангел Господній чудесним чином звільняв його. І врешті-решт той прибув до Риму, де викрив волхва Симона й навернув до християнства двох дружин Нерона. Останній наказав стратити Петра 29 червня 67 р., розіп’явши на хресті вниз головою (за проханням самого Апостола для підкреслення різниці своїх мук і страждань від тих Божественного Учителя). Поховано Апостола Петра у Римі святим Климентом, а над гробницею згодом було споруджено храм.

ДЕВ’ЯТНИЦЯ ДО СВЯТОГО
АПОСТОЛА ПЕТРА

День перший
Симон – рибалка

Уявімо, дорогі, ті далекі часи, в яких жив звичайний собі рибалка Симон, як про нього говориться в Євангелії, син Ионин. Які то були прекрасні часи. Не було ні фабрик, ні заводів, електростанцій, автомобілів, хімії різної, мінеральних добрив і тому подібних речей, які в сьогоднішні дні забруднюють повітря, землю, воду і, як висновок, скорочують наше життя. В річках, озерах, морях була чиста, прозора вода, не забруднена нафтою і різними відходами. Водоймища кишіли рибою, споживання якої йшло на користь людині. Рибалки жили за рахунок цієї риби, самі кормилися, продавали, міняли, і так проходило їхнє одноманітне життя.
Одним із таких рибалок був Симон – майбутній апостол Петро. Під час ловлі риби було багато часу і він постійно роздумував про Месію, який повинен прийти і спасти рід людський від гріха, прокляття і вічної духовної смерті, яка панувала після гріхопадіння наших прародичів у Раю над родом людським.
Думка про Бога, про Месію не давала йому спокою ні вдень, ні вночі. Він працював і молився, молився і працював, і так проходило його життя.
«Праця і молитва- ті речі, які подобаються Богові. Праця рук благословенна Богом ще в Раю. В поті лиця твого будеш трудитися і здобувати хліб свій, поки не повернешся у землю, з якої і узятий був»- сказав Господь до першої Людини.
Тільки праця рук своїх приносить людині радість. Спекуляція- купи-продай- гріх. Життя за рахунок свого брата у Христі – гріх. Наживатися за рахунок брата свого у Христі – гріх. Обманювати і самому наживатися на цьому обмані – гріх, і це все не принесе користі людині – хвороби, смерть родичів, різні біди і нещастя очікують на людину, що займається спекуляцією. Іде товар за товар. Хто займається спекуляцією- старайтеся вийти з цього «бізнесу», якщо не можете раптово, то поступово.
Апостоли жили з праці рук своїх і ця праця приносила їм радість і добробут.
Отже, фізична або розумова праця, поєднана з молитвою, приносить успіх і радість людині в цьому земному житті.
Святий апостоле Петре, допоможи нам відчути радість у молитві і праці. Навчи нас молитися і трудитися у славу Божу, щоб за тимчасове земне життя ми заслужили собі радість у житті вічному.
Отче наш…
Богородице Діво…
Слава Отцю і Сину, і Святому Духові, і нині, і повсякчас, і на віки вічні. Амінь

Молитва до святого апостола Петра
Святий апостоле і друже Христів! Звертаюсь до тебе з цією молитвою і прошу твого заступництва за мене перед Творцем нашим і Його Єдинородним Сином і Духом Святим за ті всі прогрішення, які я вчинив(ла) в цьому земному житті: вільні і невільні, свідомі чи несвідомі. Ти, який носив таке саме бренне тіло як і ми, знаєш слабкість людської природи, її неміч, нестійкість, сором’язливість, боягузтво, зраду, прогрішення. Ти, що сам відчув на собі, який страшний гріх (коли тричі відрікся від Христа), які душевні муки приносить він, і знаєш радість розкаяння за нього, допоможи нам звільнитися від наших провин перед Господом. Допоможи нам позбавитися того сорому перед сповіддю, який відчуває кожна людина, допоможи очиститися від гріхів, щоб ми разом з тобою, коли прийде наш час, прославляли Отця і Сина і Святого Духа у Царстві небесному.
Амінь
Цю молитву читати кожного дня протягом дев’яти днів після розважання.


Коментарі

Мощі Св. Апостола Петра — Коментарів немає

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.


*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>